2010-09-08 20:14:48• hírek • Szatmar.ro

Sima vereség Suceaván

A Bucovina gyors játékával könnyedén verte meg a VSK-t.

Továbbra is pont nélkül áll a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapata, miután a temesvári vereség után Suceaván is jobbnak bizonyult a hazai csapat.

A Bucovina együttese már évek óta az egyik legjobb gárdának számít Romániában, nem véletlen, hogy európai szinten a Challenge Kupa fináléjáig is eljutott az előző években. A moldvai csapatot a gyors játék jellemzi és ebből a VSK-nak is adott némi ízelítőt.

A szünetben már kétség sem férhetett a győztes kilétét illetően, hisz ekkor már 10 pont (22-12) volt a hazaiak előnye, ami a végére 12-re nőtt (42-30).

„A Bucovina nagyon gyors kézilabdát játszott, nem tudtuk felvenni a versenyt. Reméljük szombaton a Bákó ellen megszerezzük az első győzelmet, de rettentően nehéz lesz" - nyilatkozta a meccs után Nicolae Istrate másodedző.

A VSK játékáról sokat elárul, hogy egyetlen játékos sem jutott öt dobott gól fölé. Igaz, ezt a „csúcsot" Savlovschi, Mateias és Libert is teljesítette.

Nemzeti Liga, 2. forduló:
Suceavai Bucovina-Szatmárnémeti VSK 42-30 (22-12)
A szatmári gólszerzők: Savlovschi 5, Mateiaş 5, Liberţ 5, Surducan 4, Timofte 4, Munea 3, Váradi 2, Bejenariu 2.
Játszott még: Panazan, Teremi (kapusok), Mateş, Ardelean.